Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Rower typu gravel pozwala nam swobodnie poruszać się zarówno po szutrach i leśnych szlakach, jak i szosach i miastach.

Rower stalowy gravel Genesis Croix de Fer 10 2021 Rower stalowy gravel Genesis Croix de Fer 10 2021
Producent: Genesis
Cena: 5 900,00 zł
zobacz więcej
Rower stalowy gravel Genesis Croix de Fer 20 2021 Rower stalowy gravel Genesis Croix de Fer 20 2021
Producent: Genesis
Cena: 8 150,00 zł
zobacz więcej
Rower stalowy gravel Genesis Croix de Fer 30 2021 Rower stalowy gravel Genesis Croix de Fer 30 2021
Producent: Genesis
Cena: 9 300,00 zł
zobacz więcej
Rower stalowy gravel Genesis Croix de Fer 40 2021 Rower stalowy gravel Genesis Croix de Fer 40 2021
Producent: Genesis
Cena: 11 200,00 zł
zobacz więcej
Rower stalowy gravel Genesis Croix de Fer 50 2021 Rower stalowy gravel Genesis Croix de Fer 50 2021
Producent: Genesis
Cena: 14 600,00 zł
zobacz więcej
Rower stalowy wyprawowy Genesis Vagabond 2021 Rower stalowy wyprawowy Genesis Vagabond 2021
Producent: Genesis
Cena: 8 650,00 zł
zobacz więcej
Rower stalowy wyprawowy gravel Genesis Fugio 20 2021 Rower stalowy wyprawowy gravel Genesis Fugio 20 2021
Producent: Genesis
Cena: 11 200,00 zł
zobacz więcej
Rower stalowy wyprawowy gravel Genesis Fugio 30 2021 Rower stalowy wyprawowy gravel Genesis Fugio 30 2021
Producent: Genesis
Cena: 15 400,00 zł
zobacz więcej
Rower wyprawowy gravel  Genesis Fugio 10 2021 Rower wyprawowy gravel Genesis Fugio 10 2021
Producent: Genesis
Cena: 7 800,00 zł
zobacz więcej
Rower wyprawowy gravel Genesis CDA 10 2021 Rower wyprawowy gravel Genesis CDA 10 2021
Producent: Genesis
Cena: 3 900,00 zł
zobacz więcej

Rower typu gravel to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą czerpać maksimum radości zarówno z  jazdy w terenie jak i na szosie. W porównaniu do rowerów szosowych rower typu gravel oferuje bardziej komfortową pozycję podczas jazdy i możliwość montażu szerszych opon co zwiększa przyjemność z jazdy, szczególnie  po asfalcie kiepskiej jakości.

Natomiast  w terenie rower typu gravel pozwala nam swobodnie poruszać się po szutrach i leśnych szlakach.

Jeżeli akurat nie szalejesz poza miastem, rowery typu gravel świetnie odnajdzie się w roli roweru do codziennego przemieszczania się po mieście. Możliwość montażu ( w większości modeli rowerów) bagażników oraz pełnych błotników zmienia rower wyprawowy / turystyczny typu gravel w przyjazny środek transportu po zatłoczonych ulicach.

Podstawowym elementem każdego roweru jest rama. W naszym sklepie rowerowym oferujemy przede wszystkim rowery zbudowane na ramach ze stali chromowo-molibdenowej ( cro-mo, cr-mo), która cechuje się  lekkością oraz niesamowitą wytrzymałością. Cro-mo bardzo dobrze tłumi drgania powstające przy pokonywaniu na rowerze nierówności w terenie.

Kolejnym elementem roweru wyprawowego / turystycznego typu gravel, na który należy zwrócić uwagę jest widelec rowerowy. W  wielu modelach rowerów typu gravel zastosowany jest stalowy widelec rowerowy. Dzięki wykorzystaniu stali mamy pewność, że rower wyprawowy / turystyczny typu gravel poradzi sobie w każdych warunkach. Stalowy widelec rowerowy daje nam także duże możliwości w zakresie montażu bagażników rowerowych albo dodatkowych uchwytów rowerowych (np. seria Gorilla od Freeparable: https://bikepackers.com.pl/uchwyty_rowerowe_bikepacking  ). Wszystko to  dzięki bardo dużej wytrzymałości i odporności na urazy.

Co więcej stalowy widelec charakteryzuje się przekrojem w kształcie koła. Umożliwia to montaż różnego rodzaju adapterów na uchwyty, które nie zawsze można wykorzystać przy karbonowym widelcu rowerowym. Równie dobrym materiałem wykorzystywanym przy produkcji widelców rowerowych jest włókno węglowe (karbon).

Rowery wyprawowe / turystyczne typu gravel wyposażone są zazwyczaj w kierownicę typu baranek. W zależności od typu nawierzchni, trudności terenu oraz naszego zmęczenia możemy, poprzez różne ułożenie dłoni, osiągnąć najbezpieczniejszą i najbardziej komfortową pozycję. Obecnie pojawiają się na rynku modele rowerów wyprawowych / turystycznych typu gravel wyposażone w prostą kierownicę. Przykładem są rowery wyprawowe / turystyczne typu gravel  z serii Croix de Fer: Croix de Fer 10 i 20 z prostą kierownicą oraz Tour de Fer: Tour de Fer 10 i 20 od brytyjskiej marki rowerowej Genesis.

Przechodząc do napędu rowerowego widzimy, że w rowerach wyprawowych / turystycznych typu gravel wykorzystywane są napędy rowerowe dedykowane zarówno do rowerów szosowych (Shimano Claris, Shimano Sora, Shimano Tiagra, Shimano 105, Shimano Ultegra) , jak i górskich MTB (Shimano Deore). Na rynku pojawiły się także grupy napędu rowerowego dedykowane dla rowerów wyprawowych / turystycznych typu gravel oraz rowerów przełajowych : Shimano GRX, Sram Rival 1, Sram Apex 1. Zaletą tego typu napędu jest bardzo szeroki zakres przełożeń , który pozwala na idealne dopasowanie przełożenia w zależności od terenu i bagażu. Umożliwia osiągnięcie zadowalającej prędkości na szosie jak i na pokonanie przewyższenia w terenie z dodatkowym bagażem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl